مقالات و اخبار

انیمه شیطان کش چند فصل است ؟ (بررسی فصل ها)

انیمه شیطان کش چند فصل است

انیمه شیطان کش چند فصل است ؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افرادی که هنوز تماشای این انیمه را شروع نکرده اند وجود داشته باشد. انیمه شیطان کش: کیمتسو نو یائیبا دارای 3 فصل است. فصل اول از ۱۲ قسمت تشکیل شده و فصل دوم دارای دو پارت است. پارت اول دارای ۸ قسمت و پارت دوم نیز دارای ۸ قسمت می‌باشد. فصل سوم نیز در سال 2023 منتشر شد که داستان روستای شمشیر سازی را روایت می کند. در ادامه یک توضیح کوتاه درباره فصل های مختلف این انیمه مشاهده خواهید کرد:

تعداد فصل های انیمه شیطان کش

فصل اول:

تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت

داستان: داستان اصلی انیمه که ماجراهای تانجیرو کامادو و خواهرش نیزوکو را دنبال می‌کند. تانجیرو به دنبال انتقام از شیاطینی است که خانواده‌اش را کشته‌اند.

تاریخ اکران: از آوریل ۲۰۲۳ تا ژوئن ۲۰۲۳.

فصل دوم:

تعداد قسمت‌ها: ۸ قسمت (پارت اول) و ۸ قسمت (پارت دوم)

داستان: این فصل ادامه‌ای از داستان فصل اول است و ماجراهای تانجیرو و دوستانش را در مقابل شیاطین‌ها و دشمنان دیگر نشان می‌دهد.

تاریخ اکران: از آوریل ۲۰۲۳ تا ژوئن ۲۰۲۳.

فصل سوم:

تعداد قسمت‌ها: 11 قسمت، پخش از آوریل ۲۰۲۳

توضیحات: این فصل به آرک داستانی روستای شمشیرسازی می‌پردازد و ادامه‌ی ماجراهای تانجیرو و دوستانش را نشان می‌دهد.

پس از پایان فصل سوم، فصل چهارمی که آرک “آموزش هاشیرا” را پوشش می‌دهد، اعلام شد. قرار است در سه ماهه دوم سال 2024 با یک قسمت یک ساعته نمایش داده شود.

شیطان کش یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط کویوهارو گوتوگ نوشته و تصویر شده است. از فوریه 2016 تا مه 2020 در مجله مانگا Shōnen Shueisha’s Weekly Shōnen Jump پخش شد و فصل های آن در 23 جلد گردآوری شد. این مانگا به زبان انگلیسی توسط Viz Media و به طور همزمان در پلتفرم Manga Plus توسط Shueisha منتشر شده است. شیطان کش، داستان نوجوانی به نام تانجیرو کامادو را دنبال می کند که پس از سلاخی خانواده اش و تبدیل شدن خواهر کوچکترش نزوکو به شیطان، تلاش می کند تا تبدیل به یک شیطان کش شود.

اما انیمه شیطان کش ، یک مجموعه تلویزیونی انیمه اقتباسی 26 قسمتی است که توسط استودیو Ufotable که از آوریل تا سپتامبر 2019 پخش شد، با یک فیلم دنباله به نام Demon Slayer: The Movie: Mugen Train که در اکتبر 2020 منتشر شد و به پرفروش ترین فیلم انیمه و ژاپنی تبدیل شد. فصل دوم 18 قسمتی این مجموعه انیمیشن از اکتبر 2021 تا فوریه 2022 پخش شد، در حالی که یک فیلم تلفیقی به نام Demon Slayer: To the Swordsmith Village در فوریه 2023 منتشر شد. فصل سوم 11 قسمتی از آوریل تا ژوئن 2023 در حالی که فیلم تلفیقی دیگری به نام Demon Slayer: To the Hashira Training در فوریه 2024 منتشر شد. فصل چهارم انیمه قرار است در سه ماهه دوم 2024 پخش شود.

تا فوریه 2021، این مانگا بیش از 150 میلیون نسخه در تیراژ داشت، از جمله نسخه‌های دیجیتال، که آن را به یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های مانگا در تمام دوران تبدیل کرد. همچنین، این مانگا پرفروش‌ترین مانگا در سال‌های 2019 و 2020 بود. این مانگا به دلیل هنر، خط داستانی، صحنه‌های اکشن و شخصیت‌هایش مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. فرنچایز The Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba یکی از پردرآمدترین فرنچایزهای رسانه ای تمام دوران است.

پس از اینکه مانگای Gotouge به نام Haeniwa no Zigzag، که در سال 2015 منتشر شد، نتوانست به یک اثر سریالی تبدیل شود، کاتایاما، اولین ویراستار Gotouge، به او پیشنهاد داد تا یک انیمه سریالی را با «موضوع آسان برای درک» شروع کند. اولین پروژه جدید Gotouge، آغازی برای پیش‌نویس اولیه انیمه شد، با عنوان Kisatsu no Nagare (鬼殺の流れ) زیرا مفاهیمی مانند شمشیر و شیاطین داشت که برای مخاطب ژاپنی آشنا بود. با این حال، به دلیل لحن جدی، کمبود طنز و دارا بودن داستان تاریک، این پیش نویس برای تولید سریال پذیرفته نشد، بنابراین کاتایاما از Gotouge خواست تا سعی کند یک شخصیت مهربان تر و عادی تر (درست مانند آنچه از تانجیرو میشناسیم) را در همان داستان بنویسد.

عنوان اصلی انیمه در ان زمان Kisatsu no Yaiba (鬼殺の刃) بود، اما آنها احساس کردند که شخصیت “satsu” (殺، به معنای “کشتن”) در عنوان خیلی آشکار است. اگرچه این یک کلمه ساختگی است، اما درک “کیمتسو” (鬼滅) آسان به نظر می رسید، بنابراین Gotouge فکر کرد جالب است که عنوان سریال را به این شکل خلاصه کنیم. کلمه “yaiba” (刃، به معنی “تیغه”) به معنای یک شمشیر ژاپنی است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابوالفضل
ابوالفضل
10 روز قبل

فصل چهارمشم اومده