مقالات و اخبار, نقد فیلم و سریال

نقد تخصصی فصل دوم سریال خاندان اژدها

نقد فصل 2 سریال خاندان اژدها

بالاخره فصل 2 سریال خاندان اژدها یعنی House of the Dragon به مرحله پخش رسید و چه چیزی بهتر از اینکه یک بررسی حرفه ای از فصل جدید این سریال داشته باشم تا این فصل رو از نظر کیفیت داستان، جلوه های ویژه و چندین فاکتور مهم بررسی کنیم! قبل از شروع نقد و بررسی فصل دوم سریال خاندان اژدها باید بگم که در این مقاله قراره نقد و نمره تک تک قسمت ها به محض انتشار قرار داده بشه. پس در طول پخش سریال، این مقاله آپدیت خواهد شد و نقد قسمت های جدید به مرور زمان به این صفحه اضافه میشه. امیدواریم این بررسی تخصصی، مثل باقی نقد های سایت، مورد قبول شما واقع بشه و درک شما رو از کیفیت سریال بالا ببره.

نقد فصل 2 سریال خاندان اژدها

نقد فصل دوم سریال خاندان اژدها
 • نمره داستان و فیلنامه - 50%
  50%
 • نمره موسیقی متن و صداگذاری - 85%
  85%
 • نمره جذابیت، کشش و قدرت داستان - 40%
  40%
 • نمره جلوه های ویژه - 90%
  90%
 • نمره شخصیت پردازی - 50%
  50%
 • نمره کارگردانی و فیلمبرداری - 90%
  90%
 • نمره بازی بازیگران - 80%
  80%
 • نمره قسمت اول - 60%
  60%
 • نمره قسمت دوم - 30%
  30%
 • نمره قسمت سوم - 50%
  50%
 • نقد قسمت چهارم - 85%
  85%

نقد فصل دوم سریال خاندان اژدها

به طور کلی فصل دوم سریال خاندان اژدها درست مانند فصل قبلی، ملایم شروع می شود و سعی می کند با ملایمت داستان را پیش ببرد. فصل دو به ادامه جنگ خاندان تارگرین بر سر حاکمیت وستروس میپردازد. خوشبختانه هنوز سریال از نظر فیلم‌برداری ، جلوه های ویژه و طراحی صحنه ها، بی نظیر است و یک سروگردن از دیگر سریال های هم سبک برتری دارد، اما آیا همچنان فیلمنامه و داستان هم مثل فصل قبل یک نقطه قوت محسوب می شود؟ خیر! فعلا داستان ضعف هایی دارد که قابل چشم پوشی نیست.

نمره نهایی
65%
65%

نکات مثبت

 • فیلمبرداری عالی به همراه قاب های زیبا و چشم‌نواز
 • موسیقی متن قابل قبول درست مثل فصل اول
 • بازی بسیار خوب بازیگران خصوصا بازیگران اصلی (خاندان تارگرین)
 • طراحی صحنه عالی خصوصا در صحنه هایی که قصر را به تصویر میکشد.
 • جلوه های ویژه بسیار خوب درست مانند فصل اول خصوصا در طراحی اژدهایان که بسیار باکیفیت به نظر میرسد.
 • طراحی لباس بسیار قوی درست مثل فصل گذشته
 • تعلیق قابل قبول در انتقای قسمت اول زمانی که دو جاسوس وارد قصر کینگز لندینگ می شوند.

نکات منفی

 • ضعف در شخصیت پردازی و نمایش درست خاندان استارک 
 • ورود جاسوس ها به قصر در انتهای قسمت اول بسیار ضعیف و خنده دار است!
 • ارتباط عاطفی بی منطق ملکه با فرمانده قصر که به شدت ضعیف پرداخته می شود.
 • عدم ارائه یک خلاصه از فصل قبلی! خصوصا با اینکه 2 سال از پخش فصل قبلی گذشته است!
 • بعضی از قسمت های داستان هیچ منطق درستی ندارند و بیننده هنگام دیدن این صحنه ها از خودش سوال می کند که چرا باید این اتفاق می افتاد؟

امتیاز خودتون رو ثبت کنید.
[میانگین امتیاز کاربران: 3.3]

نقد قسمت اول فصل 2

قسمت اول فصل دوم خیلی آرام شروع می شود و برای اولین بار شمال را در این سریال به مخاطب نشان می دهد. اما این نمایش به قدری کوتاه است که بیننده هیچ ارتباط درستی در قسمت اول با خاندان استارک در آن زمان برقرار نمی کند. اما اینطور به نظر می رسد که در قسمت های بعدی بیشتر از خاندان استارک خواهیم دید. کم کم داستان ما را به سمت خاندان تارگرین می برد و دوباره کشمکش بین این دو جبهه را به ما نمایش می دهد که با مرگ پسر رنیرا توسط ایموند تارگرین، حالا ارتباط آنها سیاه تر شده و جنگ بین این دو جبهه شدت گرفته است. هر کدام از آنها به دنبال جمع آوری متحدانی برای خود هستند تا با قدرت بیشتری به این نبرد داخلی خاندان تارگرین برای کسب تخت آهنی وارد شوند. قسمت اول از نظر بصری بسیار زیباست! اما بی نقص نیست و هر چقدر در فیلمبرداری و طراحی صحنه خوب عمل می کند، به جایش در داستان لنگ میزند و یک داستان پرباگ را به شما ارائه می دهد که به قدرت فصل قبلی نیست.

اوج خنده دار بودن داستان، انتهای قسمت اول، یعنی ورود مخفیانه دو جاسوس به قصر پادشاهی کینگزلندیگ است که به شکل کاملا غیرمنطقی روایت می شود و این دو نفر به شکل کاملا راحت وارد قصر می شوند و کار خود را انجام می دهند، بدون اینکه حتی یک نگهبان متوجه حضور انها شود. این ایراد برای اولین بار باعث شد که از نویسندگان خاندان اژدها ناامید بشوم. به هر حال باید دید در قسمت های بعدی چه خواهد شد و آیا کیفیت داستان افزایش پیدا خواهد کرد یا نه.

بررسی فصل دو سریال خاندان اژدها

نقد قسمت دوم

قسمت دوم وضع بدتری نسبت به قسمت اول دارد. بسیار خسته کننده، آشفته، بی رمق و بسیار حوصله سربر است. کجاست کیفیت داستان‌گویی فصل اول؟ کجاست سورپرایزهای جذابی که انتهای هر قسمت شگفت زده مان میکرد؟ داستان با بازیگری بسیار مسخره نقش اگان دوم و عصبانیت مصنوعی او شروع می شود و با مبارزه نهایی بین دو برادر که اونهم اصلا خوب از اب درنیامده به پایان میرسد! یک قسمت آشفته که فقط بازیگری بی نظیر نقش آتو های تاور در نقش دست پادشاه آنرا نجات می دهد و به نظرم تنها نقطه قوت قسمت دوم، بازی خوب او در سکانس بحث و جدلی بود که با اگان دوم داشت. او انگار برای این نقش زاده شده! اما باقی بازیگران؟ نحوه لو رفتن برادر نفوذی؟ جنگ خنده دار آنها! قهر کردن دیمون تارگرین! همه و همه نشان می دهند که قسمت دوم، به طور کلی از نظر کیفیت داستان بسیار ضعیف عمل کرده و یک افت بسیار شدید نسبت به فصل اول می باشد. امیدواریم قسمت سوم بتواند این فصل را از این وضعیت نجات دهد!

نقد قسمت سوم

قسمت سوم درست مثل قسمت های قبلی آرام شروع می شود و بیشتر حکم زمینه چینی برای جنگ بزرگ بین خاندان تارگرین را دارد. یک قسمت بی هیجان و بی رمق که نه تنها شما را برای جنگ بزرگ هیجان زده نمی کند بلکه فقط قصد دارد نشان دهد که مردهای سریال شخصیت هایی جنگ طلب و خانم های داستان شخصیت هایی صلح‌جو هستند که سعی می کنند از وقوع این جنگ جلوگیری کنند. در کل با اینکه از نظر کیفیت و سطح داستان، قسمت سوم فصل دوم خاندان اژدها از قسمت های قبلی وضعیت بهتری دارد اما هنوز هم داستان آن عجیب و حتی اتفاقات آن خنده دار است! رنیرا به شکل عجیب و به سادگی به پایتخت سفر می کند و به راحتی با آلیسنت های تاور دیدار می کند! انگار پایتخت همین کوچه بغلی است! از این گذشته فتح قلعه ای که توسط دیمون انجام می شود هم بسیار عجیب است. در کل انگار سازندگان دوست داشته اند برخی اتفاقات را به سرعت رقم بزنند و هیچ توجی به طبیعی و منطقی بودن آنها نکرده اند. پس با این وضعیت قسمت سوم هم هنوز مشکلات قسمت های قبلی را یدک می کشد.

نقد قسمت چهارم

قسمت چهارم به مراتب کیفیت بالاتری نسبت به قسمت های قبلی دارد، این قسمت بالاخره توانست من را به سریال امیدوار کند. البته اشتباه نکنید، این قسمت بی نقص نیست اما خوشبختانه ایرادات خیلی خیلی کمتری نسبت به قسمت های بسیار ضعیف یک تا 3 دارد. پایان خشونت بار و اندوهگین آن من را به یاد فصل اول می اندازد. از طرفی استفاده از عناصر تعلیق و سورپرایز به طور همزمان در نبرد پایانی باعث می شود تا واقعا آدرنالین در این قسمت بالا برود. جنگی که 3 قسمت منتظر آن بودیم بالاخره به شکل کوچک اما هیجان انگیز در پایان این قسمت نمایش داده می شود و مخاطب را مبهوت خود می کند. از نظر داستان سرایی و تصمیمات ناگهانی و بی منطق شخصیت ها هنوز ضعف هایی وجود دارد اما این ضعف ها زیر هیجانی که این قسمت به مخاطب وارد می کند دفن می شوند. این همان چیزی است که یک سریال نیاز دارد! هیجان! جذابیت و کشش!

فصل دوم سریال “خاندان اژدها” (House of the Dragon)، که اسپین‌آفی از سریال محبوب “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones) است، با ادامه داستان پر پیچ‌وخم و هیجان‌انگیز خاندان تارگرین‌ها، بینندگان را به دنیای پر از درام و قدرت‌طلبی وستروس می‌برد. این فصل به کاوش عمیق‌تر در درگیری‌های داخلی خاندان تارگرین‌ها و نبردهای خونین آن‌ها برای تاج و تخت می‌پردازد. با توجه به موفقیت فصل اول، انتظارات از فصل دوم بسیار بالاست و پیش‌بینی می‌شود که با توسعه شخصیت‌ها و پیج‌وخم‌های جدید در داستان، طرفداران بیشتری را به خود جذب کند.

نظر شما درباره فصل ۲ سریال خاندان اژدها چیست؟ به نظر شما بعد از ۲ سال این فصل تونسته انتظارات شدید طرفداران بی شمار دنیای بازی تاج و تخت رو برطرف کند؟ آیا فصل جدید مطابق انتظارات شما بوده است؟ شما هم مثل ما میتوانید نمره خودتون به این فصل رو از ۵ ستاره در همین صفحه ثبت کنید. حتما نظر و کامنت خودتون رو در زیر همین مقاله ثبت کنید تا یک گفت و گو حسابی دباره فصل جدید House of the Dragon داشته باشیم.

نظرات و پیشنهادات شما درباره این نقد میتونه به ما کمک کنه که در آینده نقدهای باکیفیت تری داشته باشیم، پس حتما نظر خودتون درباره نقد رو هم ثبت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هاکان
هاکان
21 روز قبل

واقعا حال بهم زنه فصل دوم این چیه ساختن

سامان
سامان
21 روز قبل

برای اولین بار با نقدتون موافقم 😂😂

بنده خدا
بنده خدا
21 روز قبل

والا منکه دوس داشتم شما چطور این همه ایراد گرفتید؟؟؟؟؟

hossein
hossein
پاسخ به  بنده خدا
4 روز قبل

ایراد که زیاد داره ولی قسمت چهار خوب بود

حمیده
حمیده
21 روز قبل

اونایی که دوست ندارن خب نبینن! به نظرم همه چیزش خوبه

سامی
سامی
پاسخ به  حمیده
1 روز قبل

نه دیگ نقد و بررسی برای همین موقع هاست

اهوع
اهوع
21 روز قبل

اتفاقا من‌خیلی موافقم با این بررسی و با این نمره‌ فقط چرا صبر نمی‌کنید کل فصل منتشر بشه بعد نقدش کنید؟

هرچی
هرچی
19 روز قبل

ممنونم از سایت خوبتون🙏🏻
کاملا موافقم با نقدتون بشدت داستان و کشش ضعیف هست، امیدوارم در فصل های بعدی این مشکل بشه🥺

حامد
حامد
3 روز قبل

چقدر افت کرده نسبت به فصل اول….

سامی
سامی
1 روز قبل

لطفا زودتر نقد قسمت ۵ رو هم بذارید.