مقالات و اخبار, نقد فیلم و سریال

نقد تخصصی فیلم قاتلین ماه کامل Killers of The Flower Moon

نقد فیلم قاتلین ماه کامل

فیلم قاتلین ماه کامل یا همان Killers of The Flower Moon ، جدیدترین اثر مارتین اسکورسیزی، بر اساس کتابی غیرداستانی به همین نام نوشته دیوید گرن است. این فیلم داستان واقعی قتل‌های مرموزی را روایت می‌کند که در دهه‌ی ۱۹۲۰ میلادی در منطقه‌ی اوسیج در اوکلاهما رخ داد. این قتل‌ها مربوط به اعضای قبیله‌ی بومی اوسیج بودند که به دلیل کشف نفت در زمین‌هایشان، به یکی از مردمان ثروتمند آمریکا تبدیل شده بودند. اما به زودی، آن‌ها شروع به مردن کردند و دلیل مرگ‌شان نامعلوم بود. اف‌بی‌آی وارد پرونده شد و تحقیقاتی را آغاز کرد که منجر به کشف یک توطئه‌ی بزرگ و وحشتناک شد. در ادامه نقد فیلم قاتلین ماه کامل و بررسی نمرات آن را مشاهده خواهید کرد.

نویسنده نقد: امیرحسین مرادی مقدم

نمرات فیلم قاتلین ماه کامل

نمره فیلم نامه : 6 از 10

نمره شخصیت پردازی : 6 از 10

نمره بصری : 8 از 10

نمره فیلم برداری: 9 از 10

نمره کارگردانی: 9 از 10

نمره بازی بازیگران: 9 از 10

نمره موسیقی متن : 5 از 10

نمره جذابیت و کشش فیلم: 4 از 10

امتیاز شما :

امتیاز خودتون رو ثبت کنید.
[میانگین امتیاز کاربران: 4]
  • بازی قدرتمند شخصیت های اصلی فیلم به خصوص لئوناردو دی کاپریو
  • شخصیت پردازی قابل قبول شخصیت های کلیدی فیلم و اهمیت به پردازش آنها
  • اطلاعات عالی فیلم درباره بخشی از تاریخ آمریکا
  • فیلمنامه نه چندان جذاب
  • جذابیت بسیار پایین داستان در نیمه اول
  • خسته کننده بودن ماجرای اصلی فیلم
  • عدم کشش کافی برای تماشای فیلم تا انتها!
  • شخصیت های نه چندان جذاب که بیننده ارتباط عمیق با آنها پیدا نمی کند.
  • روایت بسیار مستندگونه که مناسب مخاطب عام نیست.
  • موسیقی متن ضعیف فیلم که میتوانست بهتر باشد.

نقد و بررسی فیلم قاتلین ماه کامل

متاسفانه این فیلم را نمی توان حتی در بین 5 فیلم برتر اسکورسیزی قرار داد و از دید بنده، فیلمی است که نمی تواند مخاطبان را تا انتها با خود همراه کند. جذابیت فیلمنامه به خصوص در نیمه اول آن بسیار کم است و هرگز این کشش را ندارد که بیننده را مجذوب خود نماید. راستش را بخواهید تمام نیمه اول فیلم را به این دلیل تحمل کردم که این فیلم ساخته جدید اسکورسیزی (یکی از کارگردانان مورد علاقه بنده) است و می تواند کم کم مرا مجذوب خودش کند. اما متاسفانه هرگز چنین اتفاقی نیفتاد و تا انتها ، با یک داستان بسیار خسته کننده و شخصیت های نه چندان جذاب رو به رو شده بودم که نمی توانستند قصه ای جذاب را برای من فراهم کنند.

به همین دلیل می توانم به طور قطع بگویم که اگر این فیلم را تماشا نکنید، چیز خاصی را از دست نداده اید. این یک فیلم خوب از نظر فنی است اما یک شاهکار نیست و هرگز نمی تواند در بین بهترین فیلم های این کارگردان قرار بگیرد. مشکل اصلی فیلم ایده و داستان آن است. اینطور نیست که بگوییم اسکورسیزی باعث این عدم جذابیت بوده است، در اصل منبع اقتباص فیلم به اندازه کافی جذابیت ندارد و همین موضوع باعث می شود تا فیلم از دید یک متنقد عالی به نظر برسد ولی از دید مخاطب عام مردم، یک فیلم خسته کننده، طولانی و ملال آور باشد که مخاطب اشتیاقی برای به پایان رساندن آن ندارد.

موارد مشابه:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها