موسیقی فیلم, هانس زیمر

موسیقی متن فیلم بلید رانر 2049 Blade runner

موسیقی فیلم بلید رانر 2049

موسیقی متن فیلم بلید رانر 2049 اثری از هانس زیمر و بنجامین والفیش است که در سال 2017 منتشر شد. این موسیقی متن ادامه‌ای بر موسیقی متن فیلم بلید رانر سال 1982 به کارگردانی ریدلی اسکات و آهنگسازی ونگلیس است. هانس زیمر و بنجامین والفیش سعی کرده‌اند تا با استفاده از سازهای الکترونیکی، سینتی‌سایزرها و صداهای صنعتی، جوی علمی-تخیلی و نئو-نوآر فیلم را بازسازی کنند.

امتیاز خودتون رو ثبت کنید.
[میانگین امتیاز کاربران: 4]

آهنگ فیلم بلید رانر 2049 شامل 24 قطعه است که برخی از آن‌ها با کلام و برخی بی‌کلام هستند. برخی از قطعات با کلام شامل آهنگ‌های معروفی مانند Summer Wind از فرانک سیناترا، Suspicious Minds و Can’t Help Falling in Love از الویس پریسلی و One For My Baby از فرد آستیر هستند. این آهنگ‌ها به عنوان موسیقی محیطی در برخی از صحنه‌های فیلم پخش می‌شوند و نشان‌دهنده تاثیر فرهنگ آمریکایی بر جهان آینده است. برخی از قطعات بی‌کلام شامل آهنگ‌هایی مانند 2049، Wallace، Memory، Sea Wall و Tears In The Rain هستند. این آهنگ‌ها با استفاده از ملودی‌ها، ریتم‌ها و صداهای متنوع، حالات مختلف شخصیت‌ها، مکان‌ها و اتفاقات فیلم را منعکس می‌کنند.

موسیقی فیلم بلید رانر 2049 از نقد و بررسی‌های مثبتی برخوردار بوده و در جوایز مختلفی نامزد شده است. این آلبوم در جشنواره جوایز فیلم بفتا به عنوان بهترین موسیقی متن فیلم نامزد شد و در جشنواره گرمی به عنوان بهترین موسیقی متن برای رسانه بصری نامزد شد. همچنین این آلبوم در برخی از نظرسنجی‌ها به عنوان یکی از بهترین موزیک فیلم در سال 2017 انتخاب شد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها