موسیقی فیلم

آهنگ Misty Mountains فیلم هابیت با متن و ترجمه

آهنگ Misty Mountains یکی از آهنگ‌های برجسته فیلم “هابیت” است که توسط هوارد شور ساخته شده است. این آهنگ در فیلم، توسط شخصیت‌های دورف خوانده می‌شود و به عنوان یکی از موسیقی‌های متمایز فیلم شناخته شده است. در متن آهنگ، به سرزمین‌های دوردست، کوه‌های بلند و گنج‌های پنهان اشاره شده است. این متن، تصویری از سفرهای دورف‌ها و جستجوی آن‌ها برای گنج و ماجراجویی را می‌سازد. همچنین، در متن آهنگ، به شجاعت و ایستادگی دورف‌ها در برابر خطرات بسیار اشاره شده است. در دامه متن و ترجمه و دانلود آهنگ Misty Mountains به همراه قابلیت پخش آنلاین آن به سادگی برای تمامی کاربران سایت فراهم شده است.

امتیاز خودتون رو ثبت کنید.
[میانگین امتیاز کاربران: 4]

متن و ترجمه آهنگ Misty Mountains

دور از کوه های مه آلود سرد
Far over the misty mountains cold

به سیاه چال های عمیق و غارهای قدیمی
To dungeons deep and caverns old

ما باید قبل از پایان روز دور شویم
We must away ere break of day

برای یافتن طلای فراموش شده مان
To find our long-forgotten gold

کاج ها روی ارتفاع می غریدند
The pines were roaring on the height

بادها در شب ناله می کردند
The winds were moaning in the night

آتش قرمز بود، شعله ور شد
The fire was red, it flaming spread

درختان مانند مشعل هایی که از نور می درخشند
The trees like torches blazed with light

این آهنگ یک آهنگ با ملودی ساده ولی قدرتمند است که با صدای خشن و عمیق دورف‌ها خوانده می‌شود. این آهنگ، حسی از دلتنگی و اشتیاق به سفر و ماجراجویی را القا می‌کند. این حس، همچنین با تصاویری از کوه‌های مه‌آلود و جاده‌های دوردست که در فیلم نشان داده می‌شود، تقویت می‌شود. دورف ها به رهبری ثورین این آهنگ را زمانی می خوانند که از همراهی بیلبو بگینز ناامید می شوند. این آهنگ به خاطر شعر زیبایش سبب می شود تا بیلبو تغییر عقیده داده و نظرش درباره همراهی ثورین و یارانش تغییر کند و فردای آنروز به همراه آنها به سفر پرماجرا برود. به همین دلیل تاثیر این آهنگ در داستان سه گانه هابیت بسیار مهم است.

در کل، آهنگ Misty Mountains یک آهنگ بیادماندنی و تاثیرگذار است که به خوبی حس و فضای فیلم “هابیت” را منتقل می‌کند. این آهنگ، با ملودی قدرتمند و متن غنی خود، یکی از بهترین نمونه‌های موسیقی فیلم است. همچنین، این آهنگ، با ایجاد یک اتصال عمیق بین تماشاگر و دنیای فیلم، موجب می‌شود تا تماشاگر به طور کامل در داستان فرو برود و با شخصیت‌ها همدلی کند. در نهایت، این موزیک نه تنها یک آهنگ است، بلکه یک تجربه صوتی و عاطفی است که باقی می‌ماند و تاثیر آن فراتر از فیلم “هابیت” است.

اگر اهل آهنگ ها و موزیک های حماسی با تم فانتزی هستید ، این موزیک زیبا می تواند شما را غرق در دنیای هابیت ها کند و لذت وصف ناپذیری به شما بدهد. به خصوص اگر به آثار تالکین علاقه دارید و سری فیلم های هابیت جز فیلم های موردعلاقه شما هستند. امیدواریم از این موزیک و متن و ترجمه و معنی آن لذت ببرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
محمد
19 روز قبل

عالی ،ممنون